Skip links

KONSOL TİPİ KLİMA NEDİR, NE İŞE YARAR?

Konsol tipi klima adından da anlaşılabileceği üzere, daha çok duvar kenarında, önünde konumlandırılan, hem alttan hem üstten üfleme yapabilen klima çeşitleri. Şık görünümü ile yaşam alanlarını da süsleyebilen konsol klima modelleri, etkili filtre sistemi ile de yüksek kalite bir hava akışı sağlıyor. Evlerden ofislere kadar farklı pek çok iç ortamda kullanılabilen konsol tipi klimalar, bu açıdan geniş bir kitleye de hitap ediyor. Peki tam olarak konsol tipi klima nedir, özellikleri neler? Tüm merak ettiklerinizi içeriğimizde bulabilir ve konsol tipi klima incelemelerinize başlayabilirsiniz.

Konsol Tipi Klimaların Temel Bileşenleri

Konsol tipi klimaların en önemli özelliklerinden biri hem üstten hem alttan üfleyebilme özelliği. Bu sayede kullanıldığı pek çok ortamda etkili bir hava akışı sunan konsol tipi klimalar, hızlı ve yüksek kalite bir iklimlendirmeyi kolaylaştırıyor. Minimal bir dikdörtgen formunda olan bu modeller, adından da anlaşılabileceği üzere duvar önünde hizalanabilen, yere yakın bir şekle sahip. Bu açıdan ev ve ofis dizaynlarına da katkı sağlayabiliyor. Konsol tipi klima ölçüleri bu açıdan diğer pek çok klima çeşidine kıyasla daha küçük olabiliyor. Ölçüler üzerine örnek vermek gerekirse: İç ünitede 600x700x220 mm, dış ünitede ise 50x780x290 mm yükseklik, genişlik ve derinlik ölçüleri görebilirsiniz. Bunun yanı sıra iç ünite ağırlığı 16 kg, dış ünite ağırlığı 33 kg gibi seçenekleri de çokça görebilirsiniz. Bunlar yaklaşık değerler ve standartlar olmakla beraber farklı ölçüler de bulunuyor. Konsol tipi klima özellikleri içerisinde ise split klimalara göre daha sessiz çalışma avantajı öne çıkıyor. Bu sayede çocuklu evlerde ya da kalabalık ofis ortamlarında bu modeller tercih edilebiliyor. Hem ısıtma hem soğutmayı tek bir sistemde sağlayabilen konsol klimalar, ince yapısı ile de öne geçiyor. Sahip olduğu ince yapı, konsol tipi klimaların pek çok iç mekân ile uyumlu olmasını sağlıyor. Konsol tipi klima ne işe yarar diye bakıldığı zaman da özetlersek şöyle bir liste çıkarabiliriz:

• Hem alttan hem üstten üfleme sağlanabilme,

• Isıtma ve soğutmayı tek bir sistemden gerçekleştirebilme,

• İnce ve minimal yapısı sayesinde hemen her yere uyum sağlayabilme,

• Esnek hava dağılımı sayesinde istenen hava akışını mekânın her yerine kolayca yayabilme,

• Kolay kurulum ve montaj işlemleri ile zamandan kazanma,

• Ev, ofis gibi farklı pek çok yaşam alanında kullanılabilme.

Toshiba Konsol Tipi Klima Özellikleri

Toshiba konsol tipi klima modelleri sunduğu birbirinden harika özellikleri ile bu grubun önde gelen örneklerine sahip. Örneğin, IAQ filtresine sahip Toshiba konsol klimalar H5N1 (kuş gribi) gibi virüsleri dahi yakalayabiliyor. Bu açıdan bir yandan ideal hava akışını sağlayıp bir yandan ortam havasını sağlıklı kılabiliyor. Sunulan modlar sayesinde de klimanızı rahatça kişiselleştirebilirsiniz. Örneğin, şömine modunu görebileceğiniz Toshiba konsol tipi klimalar şömine ve benzeri ısı kaynaklarından en ideal şekilde ısı dağılımı gerçekleştirebiliyor. İç ünitede yer alan fanın düşük hızda hava üflemesi ile bu özellik kolayca devreye girebiliyor. Sessiz çalışma ayarı ise özellikle bebekli evlerin, kalabalık ofis ortamlarının en çok kullandığı özelliklerden biri. Üstelik bu modu devreye sokmak için yalnızca uzaktan kumandaya ihtiyaç duyan modeller de var. Böylece ideal iklimlendirmeyi kolay bir şekilde uygulayabilirsiniz. Toshiba Home AC Control uygulaması sayesinde cihazı akıllı telefonunuz ya da tabletiniz üzerinden de yönetebilirsiniz. Uygulamayı akıllı cihazınıza indirdiğiniz takdirde, nerede olursanız olun, uzaktan da klimanızı kolayca kontrol edebilirsiniz. Bu gibi akıllı özelliklere sahip Toshiba konsol tipi klimalar sayesinde, alanın en verimli ve akıllı iklimlendirme cihazlarına sahip olabilirsiniz. Tüm soru ve taleplerinizi bize aktarmak içinse İletişim sayfamızdan dilediğiniz irtibat kanalını kullanabilirsiniz.

TOBİ Web deneyiminizi geliştirmek için çerez bilgileri kullanır.